VIII МФФ „НЕСЕБЪРСКИ НАКИТ” 2022г. КЛАСИРАНЕ:

VIII МЕЖДУНАРОДЕН ФОЛКЛОРЕН ФЕСТИВАЛ

„НЕСЕБЪРСКИ НАКИТ” 2022г.

 

КЛАСИРАНЕ:

 

 

РАЗДЕЛ МУЗИКА – НАРОДНА ПЕСЕН

ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ

 

Първа възрастова група

 

III място

 

Калина Жечева гр. Карнобат
ръководител Кольо Йорданов

Теодора Менчева ОДК – Несебър, гр. Несебър

ръководител  Димитър Йорданов

Златина Дичева при НЧ „ Отец Паисий“ 1928г.
гр. Девня ръководител Тодорка Узунова

II място

Виктория Дичева при НЧ „ Отец Паисий“ 1928г.
гр. Девня ръководител Тодорка Узунова

Николай Митев гр. Котел
ръководител София Генова – Митева

 

I място

 

Никол Добрева Школа по автентичен фолклор
„Глас от Добруджа” към ОДК гр. Силистра

ръководител Светла  Иванова

Дамян Каравасилев ОДК – Несебър, гр. Несебър

ръководител  Димитър Йорданов

Аделина Георгиева гр. Шумен
ръководител Антония Георгиева

 

 

РАЗДЕЛ МУЗИКА – НАРОДНА ПЕСЕН

ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ

 

Втора възрастова група

 

III място

 

Гергана Неделчева СУ за ХНИ „К. Преславски“

гр. Варна ръководител Росица Малчева

Кристина Гойкова СУ за ХНИ „К. Преславски“

гр. Варна ръководител Росица Малчева

 

II място

 

Гергана Димитрова, ООШИ гр. Несебър
ръководител Нели Танева

Габриела Гойкова СУ за ХНИ „К. Преславски“

гр. Варна ръководител Росица Малчева

I място

 

Далия Михова гр. Провадия

ръководител Сашка Ченкова

 

 

РАЗДЕЛ МУЗИКА – НАРОДНА ПЕСЕН

ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ

 

Четвърта възрастова група

 

III място

 

Велик Влахов към Представителен смесен вокален състав
„Младежки Сърца“ към Община Родопи гр. Пловдив
с. Марково ръководител Диана Иванова

II място

 

Борислав Борисов към Представителен смесен вокален състав „Младежки Сърца“ към Община Родопи гр. Пловдив с. Марково ръководител Диана Иванова

 

I място – не се присъжда

 

РАЗДЕЛ МУЗИКА – НАРОДНА ПЕСЕН

КАМЕРНИ СЪСТАВИ

 

Първа възрастова група

 

III място

 

Златина Дичева и Виктория Дичева при
НЧ „ Отец Паисий“ 1928 г. гр. Девня
ръководител Тодорка Узунова

 

II място – не се присъжда

I място

Аделина Георгиева и Николай Митев гр. Шумен, гр. Котел ръководител Сашка Петрова

 

Втора възрастова група

 

II място

 

Дует Лъчезара Раднева и Мануела Щерева
ОДК  гр. Несебър ръководител  Димитър Йорданов

I място

Трио „Зеленика” ОДК – Несебър, гр. Несебър

ръководител  Димитър Йорданов

Четвърта възрастова група

I място

Вокална група „Ла феде” при НЧ „Яна Лъскова 1905”
гр. Несебър ръководител Неделина Захариева

 

РАЗДЕЛ МУЗИКА – НАРОДНА ИНСТРУМЕНТИ

 

Първа възрастова група

 

III място

Александър Андонов при ООШИ гр. Несебър

ръководител Петко Стоянов

II място

 

Александър Тодоров при ООШИ гр. Несебър

ръководител Димитър Петев

I място

 

Десимир Илиев гр. Каблешково

ръководител Петко Стоянов

Христо Керчев при ООШИ гр. Несебър

ръководител Петко Стоянов

 

РАЗДЕЛ МУЗИКА – НАРОДНА ИНСТРУМЕНТИ

 

Втора възрастова група

 

III място

 

Димитър Радев при НЧ „ Отец Паисий“ 1928г.
гр. Девня ръководител Тодорка Узунова


II място

 

Ивайло Караджов гр. Варна

ръководител Недко Царев

 

I място

 

Калоян Янков гр. Варна

ръководител Недко Царев

 

РАЗДЕЛ МУЗИКА – НАРОДНА ИНСТРУМЕНТИ

 ИНСТРУМЕНТАЛНИ СЪСТАВИ

Първа възрастова група

 

III място

 

Оркестър от идиофонни инструменти гр. Котел

ръководител Николай Петров

 

II място не си присъжда

 

I място

 

Гайдарска група при ООШИ гр. Несебър

ръководители Димитър Петев и Петко Стоянов

 

 

РАЗДЕЛ МУЗИКА – НАРОДНА ИНСТРУМЕНТИ

КАМЕРНИ ИНСТРУМЕНТАЛНИ СЪСТАВИ

 

Четвърта възрастова група

 

I място

 

Трио при при НЧ „Светлина 1928” с. Гюльовца
ръководител Велико Василев

 

РАЗДЕЛ МУЗИКА – НАРОДНА ПЕСЕН

АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР

 

Първа възрастова група

 

II място

 

Фолклорна група “Родопея” ОДК – Несебър, гр. Несебър

ръководител Димитър Йорданов

 

Вокална група ,,Синева” гр. Карнобат

ръководител Кольо Йорданов

I място

Фолклорна формация „АГЛЕЯ“, ОШИ „Илия Аврамов“ при НЧ „Д. П. Сивков“ 1870 г. гр. Нова Загора

ръководител Пламена Господинова

Вокална група при ООШИ гр. Несебър

ръководител Нели Танева 

 

Четвърта възрастова група

III място

 

Представителен смесен вокален състав „Младежки Сърца“ към Община Родопи гр. Пловдив с. Марково ръководител Диана Иванова

Фолклорна група „Морски бриз” към пенсионерски клуб

гр. Несебър – нова част  ръководител Стоянка Прунова

II място

Група за автентичен фолклор при НЧ „Светлина 1928”
с. Гюльовца ръководител Николина Михалева

Фолклорна смесена група при НЧ „Пробуда 1927”

с. Бряст ръководител Недялка Гочева

I място

 

Представителна група за автентичен фолклор при
НЧ „Просвета-1896” гр. Меричлери

ръководител Величка Костова

 

РАЗДЕЛ МУЗИКА – НАРОДНА ПЕСЕН

ХОРОВЕ ЗА ОБРАБОТЕН ФОЛКЛОР

 

Първа възрастова група

III място

 

Детска фолклорна група с. Средногорци

ръководител Румен Сираков

  

II място не се присъжда

 

I място - не се присъжда

 

РАЗДЕЛ МУЗИКА – НАРОДНА ПЕСЕН

ХОРОВЕ ЗА ОБРАБОТЕН ФОЛКЛОР

 

Втора възрастова група

I място

Вокална група „Фолклорна шевица“ СУ за ХНИ
„К. Преславски“ гр. Варна ръководител Росица Малчева

 

РАЗДЕЛ МУЗИКА – НАРОДНА ПЕСЕН

ХОРОВЕ ЗА ОБРАБОТЕН ФОЛКЛОР

 

Четвърта възрастова група

 

III място

Женска Фолклорна група „ Росна китка“
при НЧ „ Отец Паисий“ 1928г. гр. Девня
ръководител Тодорка Узунова

II място не се присъжда

 

I място не се присъжда

 

РАЗДЕЛ ХОРЕОГРАФИЯ

КЛУБОВЕ ЗА НАРОДНИ ТАНЦИ

 

III място

 

Танцов клуб „На мегдана” при НЧ „Пробуда 1927”
с. Бряст ръководител Георги Христов

  

II място

 

Клуб за народни хора „Магия” при НЧ „Просвета-1896”

гр. Меричлери ръководител Мариета Делчева

 

I място

 

Клуб за народни хора и танци „ВАЛДЕНС ПОБЕДА”

гр. Велико Търново ръководител Татяна Вълева

 

 

РАЗДЕЛ ХОРЕОГРАФИЯ – НАРОДНИ ТАНЦИ

ОБРАБОТЕН ТАНЦОВ ФОЛКЛОР

 

Първа възрастова група

 

III място

 

Танцов състав „Средногорче” с. Средногорци
ръководител Стефка Барбудова

 

II място

 

144 СУ „Народни будители”  гр. София
ръководители Ралица Иванова и Валентин Иванов

 

I място

 

Детски хореографски ансамбъл за народни танци „Полуничка” гр. Лвов, Украйна ръководител Наталия Добинда

Фолклорен ансамбъл „Русчуклийче“ гр. Русе

ръководител Нели Гарвалова

  

GRAND PRIX

Музикално изпълнение

Вокална група „Ла феде” при НЧ „Яна Лъскова 1905”
гр. Несебър ръководител Неделина Захариева

                                                                               

GRAND PRIX

Танцово изпълнение

Не се присъжда

Жури в състав:

  1. Доц. Катя Кайрякова
  2. г- н Любчо Василев
  3. Проф. акад. Милчо Василев
  4. Д -р Данислав Кехайов
  5. г- жа Ваня Монева

12.06.2022 г.

гр. Несебър